۴ کلید موفقیت در بازاریابی دیجیتالی

نوآوری های بیشمار در رسانه های اجتماعی، موبایل و استراتژی های بازاریابی ایجاد شده است. سال ۲۰۱۶ شاهد افزایش مصرف کنندگانی بودیم که با این رسانه های اجتماعی درگیر بودند. بنابراین در اینجا میخواهیم ۴ نکته از این موارد و نقش آن ها در موفقیت شما را بررسی کنیم.

موبایل:

افزایش گوشی های همراه غیرقابل توقف است. بنابراین کاری که اپراتور های سایت باید انجام دهند این است که وبسایت را طوری طراحی کنند که با موبایل نیز سازگار باشد. این باعث بهتر شدن استراتژی بازاریابی دیجیتالی میشود بخصوص برای شرکت هایی که میخواهند در گردونه ی رقابت با سایر شرکت ها باشند. بازاریابی موبایل در حال حاضر بسیار فراگیر است و پیش بینی می شود که در کشورهای در حال توسعه نیز افزایش یابد. بنابراین هر بازاریاب نیاز به این دارد که مخاطبان خود را که با موبایل سروکار دارند، حفظ کند و وبسایتی را ایجاد کند که برای گوشی های همراه نیز در دسترس و قابل مشاهده باشد.

محتوا:

همانطور که میدانید محتوا، پادشاه است! این حرف  با اینکه قدیمی است اما حتی الان هم درست و صحیح است. محتوا ماشین بازاریابی را جلو می برد و باید جزء مواردی باشد که از ابتدا بر روی آن تمرکز میشود. اگر محتوایی نداشته باشید که ارزش نگاه کردن و خواندن داشته باشد، پس بهتر است از اینکه سایتتان بازدیدکننده ای ندارد شکایتی نکنید. همانطور که بازاریابی امروزی بر پایه ی شناخت مشتری است، محتوا نیز باید مستقیما مخاطبان را هدف قرار دهد. هم چنین سئو SEO یا بهینه سازی موتور جستجو برای موفقیت یا شکست یک سایت ضروری است. اما توجه داشته باشید که ترفند برای اجرای سئویی خوب برای افزایش ترافیک مناسب نیست. بهینه سازی وبسایت نیز باید طبق اصول باشد.

بازاریابی ویدئو:

فیلم ها نقش بسیار پررنگی در بازاریابی دیجیتالی دارند. تحقیقات اخیر که توسط سیستم های سیسکو انجام شد، نشان میدهد که تا سال ۲۰۱۹ ویدئوها ۸۰ درصد ترافیک اینترنت را به خود اختصاص می دهند. عادت بازدیدکنندگان از نگاه کردن به تلویزیون درحال تغییر است و به سمت تماشای ویدئوهای انلاین پیش میرود. اکنون برندهای موفق درحال توسعه ی استفاده از ویدئوها هستند، که بتوانند با مشتریان خود روابط بهتری ایجاد کنند و رضایتمندی آن ها را افزایش دهند.

توصیه های اجتماعی:

آیا می خواهید آگاهی و محبوبیت برندتان را افزایش دهید؟ پاسخ آن را باید در تاثیرگذاری رسانه های اجتماعی بیابید. رسانه های اجتماعی قدرت این را دارند که اعتبار شما را افزایش دهند و جوامع دیگر را با شما و مطالبتان آشنا کند. به عنوان مثال: کاربران توییتر با اشتراک گذاری مطالبشان و ریتوییت کردن، فیسبوکی ها با اشتراک گذاری مطالب جالب و کامنت ها و لایک ها، باعث افزایش مخاطبان در فضای مجازی می شوند.

با اینکه موارد تنها بخشی استراتژی بازاریابی دیجیتالی می باشند اما با رعایت آن ها میتوانید به بهبود سایت و افزایش مخاطبانتان کمک کنید.